ساندویچ پانل

ساندویچ پانل سقفی و دیواری

ساندویچ پانل

ساندویچ پانل سقفی و دیواری

۱ مطلب در مرداد ۱۴۰۰ ثبت شده است

  • ۰
  • ۰

 

وزن واحد سطح ساندویچ پانل برای هر پروژه ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نصب خوب یکی از راههای ماندگاری بیشتر پانلهاست و اهمیت زیادی دارد. تحمل بار این سازه بسیار بالاست در نتیجه استحکام خوبی دارد.
علت نامگذاری این سازه به دلیل شباهت آن ساندویچ پانل است. مقاومت در برابر آب و باد این امکان را به ما می دهد تا از این پانلها در هر شرایط آب و هوایی استفاده کنیم.
این لوازم شامل فلاشینگها در رنگهای متنوع و تمام انواع اتصالات میباشد تا به ساندویچ پانلها اجازه دهد که به هر زیربنایی (مانند فولاد، بتن مسلح یا چوب) قابل اتصال باشد.
از ساندویچ پانل معمولا به عنوان یک روکش خارجی برای ساختمانهای یک یا چند طبقه استفاده میشود یعنی در مواردی که نیاز به یک روکش با کارایی بالا، استحکام مناسب و وزن کم باشد میتوان از آن استفاده کرد. از فلز آلومینیوم به عنوان فلز بند آورنده خون استفاده می کنند.

وضعیت ساندویچ پانل را در شهر های مختلف میتوانید جستجو کنید

ساندویچ پانل در ارومیه 

ساندویچ پانل در زنجان

ساندویچ پانل در تبریز

معمولا این سازه ها در ضخامت های 4 تا 20 سانتی متری تولید می شوند، ضخامت فوم نیز 4 سانتی متر بوده که به عنوان عایق مناسبی به شمار می رود.
پنجره های به کار رفته در سازه های ساخته شده با ساندویچ پانل را معمولا از جنس یو پی وی سی دو جداره می سازند تا در زمان استفاده در پروژه ها سر و صدای بیرون برای افراد ساکن در آن ها ایجاد مزاحمت نکند.
ورق روی پانل، وارد یک سری غلتک های مخصوص و ورق زیرین وارد یک سری دیگر از غلتک ها میشوند که معمولا این دو طرح با هم متفاوت هستند.
به همین دلیل در اکثر پروژههای نوسازی و توسعه معمولا از ساندویچ پانل استفاده میشود. هر روز ایدههای جدید به ساندویچ پانل اضافه میشود. به دلیل نوع موقعیت قرار گیری ساندویچ پانلهای سقفی و افزایش میزان تحمل بار، ساندویچ پانل سقفی را به صورت گامدار طراحی کردند که بسته به ابعاد و یا نوع کاربری سازه به صورت 3 گام و یا 5 گام طراحی میشوند البته این گامها به اشکال ذوزنقهای بوده که سبب زیبایی هر چه بیشتر سازه نیز میشود.
همچنین در سردخانه های زیر صفری ساندویچ پانل 15 سانتی متری یا 10 سانتی متری نصب میشود. 

از اینرو برای پوشش دیوارهای انواع سردخانه بالای صفر و زیر صفر درجه مورد استفاده قرار میگیرد که تبادل حرارت با محیط بیرون را به حداقل میرساند.
میباشد که نمونه هایی از این قبیل را میتوان در ، سردخانه ها، عایق نمودن تانکها و مخازن، لوله های انتقای مایعات برشمرد. حتما بخوانید : درباره پانل با عایق پلی اورتان بدانید. به یاد داشته باشید که برای برش پانلها حتما باید از دستگاههای برش مخصوص استفاده کنید.
توضیح اینکه درهنگام ترکیب این مواد با یگدیگر گرمای قابل ملاحضه ای تولید می شود که صرف تبخیر مواد فرار مانند (Blowing Agent ) می شود و نیز این امر انبساط فوم تولید شده می گردد.
ساندویچ پانل به صورت کلی دارای دو نوع سقفی و دیواری است که مصالح کاربردی آن ها می تواند باهم متفاوت باشد. پلی یورتان از ترکیب سه ماده پلی یورل ، ایزوسیانات و گاز است که عایق مناسبی برای ایجاد این سازه است .
کمتر از دیگر انواع ساندویچ پانل عایق صوت و حرارت است اما ویژگی رقابتی این نوع قیمت پایین و وزن سبک است. ورق های تشکیل دهنده ساندویچ پانل با توجه به نوع کاربرد پانلها در صنعت ساختمان سازی، متفاوت است. بر خلاف سیستمهای سنتی نصب و اجرای پانلها کار سادهای است که به زمان خیلی زیادی نیاز ندارد. برای زیر سازی ساندویچ پانل سقفی میتوان از قوطی پروفیل استفاده کرد که میتوانید قیمت پروفیل در تبریز را استعلام بگیرید

مهمترین مزیت این نوع پانلها ضد حریق بودن است که به دلیل به کار رفتن الیاف پشم سنگ در آنهاست و از این نظر بر دو نوع دیگر برتری دارد. با این حال تمام ویژگیهای ساندویچ پانل را دارد و برای پروژههایی که نیاز به عایقبندی زیاد نشده باشد بهترین انتخاب میباشد.
با وجود سبک وزنی، سازههایی که ساندویچ پانل در آنها به کار رفته است به دلیل اینکه این پانلها نیروی وارده را به خوبی جذب میکنند، در برابر فشار و ضربه مقاومت زیادی دارند.
به کمک این نوع مصالح ساختمانی میتوان در زمان ساخت و ساز صرفه جوبی کرد از این رو با توجه به ویژگی نصب آسانی که دارد، استفاده از این پانلها از نظر اقتصادی بهتر است و در نتیجه تاثیر مثبتی بر روی سرمایه گذاری نیز دارد. به کمک این پانلها از انتقال گرما جلوگیری میشود و تاثیر بسزایی در گرم شدن خانه در زمستان و خنک ماندن آن در تابستان دارد.

  • ehsan lotfi